Z Mistrzostw Polski przywozimy dwa medale!

Historyczne osiągnięcie zawodników MIZUKI w Rybniku

W miniony weekend w Rybniku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików, na które bezpośredni awans wywalczyła czwórka reprezentantów MIZUKI (Dominika Śniegórska, Wiktor Wołąsewicz, Szymon Zajączkowski i Szymon Konior), a dodatkowo z miejsca rezerwowego prawo startu uzyskała również piąta zawodniczka (Zuzanna Ujma). Nasi zawodnicy wywalczyli w tych zawodach dwa brązowe medale.

Rywalizację mistrzostwach kraju w sobotę rozpoczęła Dominika Śniegórska, która korzystając z wywalczonego w Pucharach Polski rozstawienia, zawody rozpoczęła od „wolnego losu”. Następnie bez trudu przeszła przez eliminacje pokonując przed czasem dwie kolejne przeciwniczki (Natalię Sobczuk z Bytomia i Martynę Jarosz z Koszalina). Dało jej to awans do półfinału zawodów, w którym musiała uznać wyższość późniejszej mistrzyni Blanki Zbylut (ASW Judo Jasło). W walce o brązowy medal pięknym rzutem pokonała jednak Patrycję Albinowską (Meio Warszawa) co pozwoliło jej stanąć na najniższym stopniu podium. Jednocześnie Dominika zdobyła pierwszy, historyczny medal Mistrzostw Polski dla MIZUKI.

Pozostali zawodnicy swoje zawody rozegrali w niedzielę. Na szczególną uwagę zasługuje świetna postawa Wiktora Wołąsewicza i Szymona Zajączkowskiego, którzy rywalizowali w kategorii do 66 kg. Wiktor skorzystał z wolnego losu i z wycofania się pierwszego przeciwnika tym samym zawody rozpoczął od trzeciej rundy, w której został pokonany przez Maksymiliana Solana (Ikizama Piaseczno) – późniejszego złotego medalisty. Wiktor musiał więc przebrnąć przez repasaże, w których pokonał Tomasza Pawlika (Gryf Słupsk), Bartosza Grzeszczaka (Jigo-tai Warszawa) i Maksymiliana Kurpesa (Arashi Łódź) co dało mu prawo walki o brązowy medal. W tej walce zmierzył się z Tymoteuszem Knapem (Arashi Łódź) w której znakomicie wykorzystał niepewny atak przeciwnika i skontrował go, czym wywalczył sobie miejsce na podium Mistrzostw.

Na wielkie uznanie zasługuje również postawa Szymona Zajączkowskiego, który w tej samej kategorii wagowej zawody rozpoczął od dwóch zwycięstw nad Jakubem Banysiem (Judo Wolbrom) oraz Julianem Wadychem (Judo Józefów). W ćwierćfinale zawodów został jednak pokonany przez późniejszego finalistę, Piotra Grzędę (Panda Warszawa). W kolejnym starciu Szymon pokonał również Jeremiasza Banka (Pałac Młodzieży Tarnów), niestety w finale repasażu przegrał z Karolem Wolniakowskim (Conrad Gdańsk) przez co zawody zakończył na punktowanym, siódmym miejscu.

Niestety mniej szczęścia mieli się nasi pozostali reprezentanci tj. Zuzanna Ujma i Szymon Konior, którym nie udało się przebrnąć przez walki eliminacyjne. Mimo to gratulujemy im awansu do Mistrzostw kraju i dziękujemy za podjęcie trudu przygotowań do tych zawodów.

W imieniu zarządu i zespołu trenerskiego składamy serdeczne gratulacje zawodnikom, którzy osiągnęli historyczny sukces.

Dziękujemy również Miastu Opole i Prezydentowi Arkadiuszowi Wiśniewskiemu, za zaufanie i nieustanne wsparcie. Dziękujemy również firmie PS-PROJEKT za wsparcie finansowe przygotowań naszych zawodników.

 

Z jeszcze większą wiarą i motywacją czekamy na kolejne wyzwania!