Pierwszy trening? Co warto wiedzieć?

PIERWSZY TRENING? CO WARTO WIEDZIEĆ?

Pierwsze zajęcia judo będą dla dziecka  na pewno dużym przeżyciem, dlatego warto być do nich dobrze przygotowanym, aby jak najmniej sytuacji było zaskoczeniem i dodatkowym stresem dla naszej pociechy.

Przed zajęciami warto skontaktować się z trenerem aby uzgodnić, na którą godzinę przyjść oraz potwierdzić, czy są jeszcze wolne miejsca w danej grupie. Można też dokonać już zapisu poprzez formularz kontaktowy na stronie Judo Mizuka.

CO NALEŻY WIEDZIEĆ?

  •  Na pierwsze zajęcia wystarczy wygodny strój sportowy. Nie jest konieczne kupowanie specjalistycznej judogi, dajemy czas na podjęcie decyzji, czy zajęcia rzeczywiście przypadną dziecku do gustu.
  •  Dzieci ćwiczą na macie boso, jednak przydają się klapki do przejścia z szatni, czy szybkiego wyjścia do toalety.
  •  Do picia dajemy dziecku wodę, najlepiej w bidonie lub butelce z wygodnym i łatwym do obsługi "dzióbkiem". Starsi zawodnicy, którzy mają już treningi bardziej intensywne mogą na zajęcia przynosić napoje izotoniczne, najlepiej te naturalne, które nawadniają lepiej niż woda. Prosimy o nie podawanie dziecku napojów słodzonych, wód smakowych ani soków. Często zawierają bardzo dużo cukru i powodują jeszcze większe pragnienie. 
  •  Ze względów bezpieczeństwa bardzo prosimy o ściągnięcie wszelkich twardych elementów: spinek, kolczyków, bransoletek itp.
  •  Dzieci ćwiczą na sali same, dlatego od początku przyzwyczajamy je, że czekają Państwo na nich na zewnątrz. Na początku warto być w pobliżu w razie kryzysowych momentów, później, gdy trener ma już do Państwa kontakt telefoniczny można wyjść i załatwić swoje sprawy.
  •  Na początku mogą się zdarzyć drobne otarcia czy siniaki. To normalne, ponieważ dzieci mają ze sobą kontakt podczas ćwiczeń i zabaw. Z czasem ciało naszego małego judoki się uodparnia i kontakt z matą czy drobne zderzenie nie robi na dziecku wrażenia  :)